záznamy online přednášek

Newsletter AV ČR

vedaprozivot.cznakladatelství ACADEMIA

 

www.otevrenaveda.cz

 

Hledej v programu

Generální partner

Skupina ČEZ

 

Mediální partner

 

Česká televize

 

Partneři

 

Neuron

Partneři

Univerzita Karlova

Partneři

GE Aviation

Partneři

Bayer

Partneři

IBM

Partneři

EON

 

logofacebook-small.jpg

Věda na dotek

31.10.2014

 

Interaktivní program Program vhodný pro děti

 
VÝSTAVA
 
Datum a čas konání: 31. října 2014, 10:00–18:00
 
Středisko společných činností AV ČR, v. v. i.
Archeologický ústav AV ČR, Brno, v. v. i.
Botanický ústav AV ČR v. v. i.
Centrum výzkumu globální změny AV ČR v. v. i.
Ústav přístrojové techniky AV ČR, .v. v. i.
 
Je mnoho způsobů, jak se můžete dotknout vědy, a jak se věda může dotknout vás. Pojďte je poznat společně s námi a vyzkoušejte si vědu na vlastní kůži. Dotýkati se je doporučeno!


Archeologický ústav AV ČR, Brno, v. v. i.

Přijďte si poskládat středověkou helmu! A mnohem více ze své práce Vám budou 31. 10. prezetoval archeologové! Nenechte si je ujít.


Botanický ústav AV ČR v. v. i.

Zajímá vás kvalita a ochrana světa pod vodní hladinou? Chcete vědět, jak se odebírají vzorky vody pro analýzu? Prohlédněte si ukázky odběrových zařízení a zařízení pro analýzy, resp. detekci látek, které odráží stopy lidské činnosti (estrogeny, farmaka apod.) a jak můžeme zabránit například rozvoji vodního květu sinic! Co nám řeknou ukazatelé fyzikálně-chemického a mikroskopického rozboru vody? Dokážeme odstranit z vody látky, které tam nepatří? Zmínka bude také o využití originálních technologií!

 

Centrum výzkumu globální změny AV ČR v. v. i.

Zajímá vás, jestli je Vaše rostlina ve stresu? A co ji brání v jejím růstu? Přijďte se poradit s odborníky z Centra pro výzkum globální změny AV ČR!

 

Ústav přístrojové techniky AV ČR, .v. v. i.

Chcete se na vlstní oči přesvědčit, jak vypadaá elektronový mikroskop, který používají vědci v Ústavu přístrojové techniky AV ČR? A chcete vědět více o jejich práci? Máte jedinečnou možnost!

 

Středisko společných činností AV ČR, v. v. i.

Vědci a jejich vynálezy

Podívali jste se někdy na věci kolem sebe a zamysleli se nad tím, jak vznikly a kdo je vymyslel? Pamatujete si, kdo první objevil všechny čtyři krevní skupiny? Uhádnete, v čem spočívají zákony dědičnosti? Víte, k čemu slouží lodní šroub? Znáte toho, kdo se skrývá za objevem měkkých kontaktních čoček? Za všemi těmito objevy a vynálezy stojí právě čeští vědci, o kterých jste možná ještě neslyšeli. Přitom většinu jejich skvělých objevů a vynálezů používáme dodnes. Poznáte, který český vědec stojí za vynálezy na obrázcích?

28.10.2014